Golfer en golfster van het jaar 2024

///Golfer en golfster van het jaar 2024
Golfer en golfster van het jaar 20242024-04-06T18:40:12+02:00

Björn en Corinne, Golfer en Golfster van het jaar 2023

logo icon de-nunspeetse-39x45_gscGolfer en golfster van het jaar 2024

Uitgangspunt is dat de wedstrijden toegankelijk zijn voor spelers met een handicap van 0-36. Wij onderscheiden 2 categoriën te weten:

Categorie 1: Hier tellen de clubkampioenschappen strokeplay, matchplay en de Maandbekers categorie 1 en 2.

  • De beste acht gekwalificeerden van de clubkampioenschappen strokeplay krijgen respectievelijk 800, 700, 600, 500, 400, 300, 200 of 100 punten. De resultaten worden gegenereerd via het ‘meerronden’ systeem waarvoor de bruto scores tellen.
  • De beste acht van de Maandbeker categorie 1 en 2 (waarvan de beste drie resultaten meetellen) krijgen respectievelijk 800, 700, 600, 500, 400, 300, 200 of 100 punten. De resultaten worden gegenereerd via het ‘meerronden’ systeem. Voor de maandbeker categorie 1 zijn de netto strokes en voor de Maandbeker categorie 2 de stablefordpunten bepalend. Scores worden in de mix dames/heren berekend.
  • Voor het matchplay kampioenschap krijgen de nummers 1 tot en met 4 respectievelijk 800, 700, 600, 500 punten en de nummers 5 tot en met 8 ieder 250 punten.

Categorie 2: Hier tellen de volgende wedstrijden mee: Voorjaarstrofee, Tigertrofee, Aspergewedstrijd, Gouden Putter, Herfstbokaal en Who is afraid of Red Yellow and Blue (tweemaal) en twee Less is more (strokeplay) wedstrijden. Voor deze negen wedstrijden zijn door de beste acht spelers per wedstrijd c.q. per luscombinatie (bij een wedstrijd met 2 verschillende luscombinaties) de volgende punten te verdienen: 400, 350, 300, 250, 200, 150, 100 of 50 punten. Je kunt maximaal negen maal 400 = 3600 punten verdienen.

Scores worden in de mix dames/heren berekend behalve voor de ‘Who is afraid’ en de Tigertrofee wedstrijden waar de scores apart worden berekend voor dames en heren.

Uiteindelijk worden de resultaten van categorie 1 en categorie 2 bij elkaar opgeteld om te bepalen wie golfer en golfster van het jaar 2024 worden. Bij gelijke eindstand wordt de prijs gedeeld.

Marianne Kers / maart 2024.

De volgende wedstrijden tellen in 2024 mee:

  1. Voorjaarstrofee (24 maart)
  2. Aspergewedstrijd (20 mei)
  3. Less is more 1, (strokeplay, 29 juni)
  4. Gouden putter (10 augustus)
  5. Who is afraid of Red, Yellow & Blue-1 (17 augustus)
  6. Tigertrofee (25 augustus)
  7. Who is afraid of Red, Yellow & Blue-2 (29 september)
  8. Herfsttrofee (13 oktober)
  9. Less is more 2, (strokeplay, 27 oktober)

De tussenstand in deze categorie:

Wedstrijd123456789Totaal
Annette Horsman250300550
Linda Klomp400400
Monica Menke400400
Tineke Jager400400
Josina Kukupessy350350
Hannie Kunzel300300
Lidwien van Loon300300
Corinne Noordman250250
Sandra Vrijhof150100250
Dini Koekkoek200200
Karin Kaptein200200
Petra van Uffelen150150
Thea de Groot150150
Marianne Kers5050100
Patricia van de Riet100100

De volgende wedstrijden tellen in 2024 mee:

  1. Voorjaarstrofee (24 maart)
  2. Aspergewedstrijd (20 mei)
  3. Less is more 1, (strokeplay, 29 juni)
  4. Gouden putter (10 augustus)
  5. Who is afraid of Red, Yellow & Blue-1 (17 augustus)
  6. Tigertrofee (25 augustus)
  7. Who is afraid of Red, Yellow & Blue-2 (29 september)
  8. Herfsttrofee (13 oktober)
  9. Less is more 2, (strokeplay, 27 oktober)

De tussenstand in deze categorie:

Wedstrijd123456789Totaal
Adriaan Rink250400250900
Maarten Horsman200250450
Marcel Scholten400400
Gerrit Bronkhorst350350
Jan ten Have350350
Jos Schoot Uiterkamp350350
Vincent Eggink350350
Herman van Gemert300300
Michaël Aarts300300
Wim Evers50200250
Robert van de Riet200200
Matthijs Venema150150
Ronald Gorel150150
Bert Keizer100100
Nuy Vrijhof100100
Thijs van der Schee100100
Cris Bijker5050
Eric Tamminga5050

De volgende wedstrijden tellen in 2024 mee:

  1. Maandbeker april (6 april)
  2. Maandbeker mei (4 mei)
  3. Maandbeker juni (8 juni)
  4. Maandbeker juli (13 juli)
  5. Clubkampioenschap matchplay (20 en 21 juli)
  6. Maandbeker augustus (4 augustus)
  7. Clubkampioenschap strokeplay (31 augustus en 1 september)
  8. Maandbeker september (15 september)

De tussenstand in deze categorie:

Wedstrijd12345678Totaal
Corinne Noordman2008007001700
Tu van der Putten600600
Tera Arendsen500500
Josina Kukupessy200200
Karin Kaptein100700800
Laetitia Burger700700
Marianne Kers400400
Ingrid Zonnevylle200200
Sandra Vrijhof100100

De volgende wedstrijden tellen in 2024 mee:

  1. Maandbeker april (6 april)
  2. Maandbeker mei (4 mei)
  3. Maandbeker juni (8 juni)
  4. Maandbeker juli (13 juli)
  5. Clubkampioenschap matchplay (20 en 21 juli)
  6. Maandbeker augustus (4 augustus)
  7. Clubkampioenschap strokeplay (31 augustus en 1 september)
  8. Maandbeker september (15 september)

De tussenstand in deze categorie:

Naam12345678Totaal
Brian Elings8007001500
Jan ten Have6006001200
Philippe van den Boogert4007001001200
Eric Tamminga100800900
Jo Sol500400900
Ronald Gorel300300300900
Bert Keizer800800
Gerrit Bronkhorst800800
Nuy Vrijhof800800
Henk Eilander700700
Coen Holstege600600
Rob Denekamp600600
Tjalling de Boer600600
Alle de Wit500500
John de Boer500500
Jos Schoot Uiterkamp400100500
Tom Holstege500500
Vincent Eggink500500
Adriaan Rink400400
Rene van der Molen400400
Eibert Lokhorst300300
Hans Verhoog300300
Maarten Horsman300300
Cees Krakeel200200
Jacco van Dam200200
Mick van Maanen200200
Ben Schoon100100
*** telt niet mee

De  overall tussenstand:

NaamTotaal categorie 1Totaal categorie 2Totaal
Corinne Noordman17002501950
Karin Kaptein8002001000
Laetitia Burger700700
Tu van der Putten600600
Annette Horsman550550
Josina Kukupessy200350550
Marianne Kers400100500
Tera Arendsen500500
Linda Klomp400400
Monica Menke400400
Tineke Jager400400
Sandra Vrijhof100250350
Hannie Kunzel300300
Lidwien van Loon300300
Dini Koekkoek200200
Ingrid Zonnevylle200200
Petra van Uffelen150150
Thea de Groot150150
Patricia van de Riet100100

De  overall tussenstand:

Categorie 1Categorie 2Totaal
Jan ten Have12003501550
Brian Elings15001500
Adriaan Rink4009001300
Philippe van den Boogert12001200
Gerrit Bronkhorst8003501150
Ronald Gorel9001501050
Eric Tamminga90050950
Bert Keizer800100900
Jo Sol900900
Nuy Vrijhof800100900
Jos Schoot Uiterkamp500350850
Vincent Eggink500350850
Maarten Horsman300450750
Henk Eilander700700
Coen Holstege600600
Rob Denekamp600600
Tjalling de Boer600600
Alle de Wit500500
John de Boer500500
Tom Holstege500500
Marcel Scholten400400
Rene van der Molen400400
Eibert Lokhorst300300
Hans Verhoog300300
Herman van Gemert300300
Michaël Aarts300300
Wim Evers250250
Cees Krakeel200200
Jacco van Dam200200
Mick van Maanen200200
Robert van de Riet200200
Matthijs Venema150150
Ben Schoon100100
Thijs van der Schee100100
Cris Bijker5050