Clubkampioenschap foursome

///Clubkampioenschap foursome

Clubkampioenschap foursome

Wedstrijdverslag

door: Cris Bijker

Vrijwel direct na het publiceren van de wedstrijdkalender wordt door Jos en mij afgesproken wederom samen deze wedstrijd te gaan spelen. Waarom? Omdat het erg gaaf is om in een team de, volgens deskundigen, moeilijkste vorm van de golfsport in wedstrijdvorm te spelen. Nee, kampioen zullen we zeker niet worden, maar wanneer we onze eigen doelstelling (2x onder de 100 blijven) halen, zien wij dat als ons eigen kampioenschap.

Met Philip en Eric als flightgenoten op de eerste dag treffen we een team wat zeker hoge ogen zal gooien op het kampioenschap.
Groot (zeg maar gerust ZEER GROOT) is onze verbazing dat we op Oost niet alleen bij hun in de buurt blijven, maar zelfs een slag minder hebben: 40 om 41. Je kent de uitspraken wel dat je regelmatig in je arm moet knijpen om te controleren of je niet droomt, maar nee, het is echt!

Op zuid worden de kaarten al wat beter geschud en tonen zij waarom zij een betere handicap hebben dan wij.
De kunst is natuurlijk om geen fouten te maken en wanneer dat toch een keer gebeurd, jouw teamgenoot dit zodanig corrigeert dat je zonder te veel schade door kunt. Bij Philip en Eric lukt dat net wat beter dan bij ons, maar met een score van 89 (voor ons) en 84 voor Philip en Eric zijn we meer dan tevreden. Zeker wanneer je op het terras alle verhalen van de overige flights hoort: mijn flightgenoot speelde voortreffelijk en ik sloeg zo nu en dan ook wel een goede bal, of: met deze spelvorm kom je niet in je ritme dus werd het niks.
Allemaal zaken welke op ons niet van toepassing waren, maar eerlijk gezegd: we speelden ver boven ons normale niveau.

Van de dameswedstrijd krijg je als deelnemer bij de heren heel weinig tot niets mee: alleen de resultaten. Het is wellicht goed dat de dames hun eigen verhaal maken, want ook zij hebben ongetwijfeld leuke (of minder leuke) ervaringen.
Na dag één leiden Annemieke en Patricia met 87 slagen, gevolgd door Monica en Ingrid met 93 slagen.

Geen dag op de golfbaan is dezelfde. Met wellicht een wat overmoedige instelling door het resultaat van de dag ervoor gingen we op de tweede dag de baan in met vader (Richard) en zoon (Gerben) Bergsma.
Onze (mijn) eerste bal verdween direct via een tak in de bossen en konden we dus een 7 noteren. Geen best begin en dat bracht ons direct tot de bezinning: binnen de 100 blijven blijft het doel. Dat niet al te veel kunnen spelen niet altijd betekent dat het spel minder wordt toonde Gerben aan. Natuurlijk gaat ook daar weleens wat mis, maar wat een mooi spelniveau liet hij zien.
Bij de turn veelal sombere gezichten en een enkele glimlach: het duidelijk inderdaad geen eenvoudig spelletje dat foursome.

Al snel was het voor ons noodzakelijk de doelstelling “onder de 100 blijven” bij te stellen tot “onder de 200 blijven over 2 dagen.
Met deze verklaring hoef ik tenminste niet uit te wijden over ons spelniveau op dag 2: dit was weer als vanouds, hoewel een birdie op zuid 8 toch wel van een in beginsel aanwezig talent doet getuigen. Het mocht echter niet baten: het werd een 101, met als eindresultaat 190 totaal, goed voor een 11e plaats. Richard en Gerben maakten nu een 95 (na een 90 op zaterdag), uiteindelijk een 8e plaats.

Dan de winnaars en het podium:
De stabiele spelers komen uiteindelijk toch naar voren. Jan ten Have en Alle de Wit (in mijn ogen toch wel een beetje de favorieten) kunnen hun opgelopen achterstand van de eerste dag niet helemaal goed maken en worden op 2 slagen gezet door Philip en Eric, de kampioenen van 2021. Rene en Ronald worden op 3 slagen derde.

Bij de dames kunnen Annemieke en Patricia hun positie niet vasthouden en worden van de eerste plaats verdrongen door Monica en Ingrid met totaalscores van 186 en 190. Corinne en Els worden, (met 199 slagen) derde.

Conclusie: tot op heden heb ik niet vernomen dat de onderlinge afhankelijkheid van elkaars spel tot onenigheid in de diverse flights heeft geleid. Het is en blijft dus de moeite waard om je alvast te oriënteren op een partner waarmee je deze schitterende wedstrijd volgend jaar zou willen gaan spelen.

De winnaars

DamesTeamDag 1Dag 2Totaal
1Monica Menke / Ingrid Zonnevylle9393186
2Annemieke Freitag / Patricia de Wilde87103190
3Corinne van der Meijden / Els van der Woude94105199
4Thea de Groot / Hetty Schinkel98102200
5Linda Klomp / Karin Kaptein99103202
6Sandra Vrijhof / Saskia ten Have105114219
HerenTeamDag 1Dag 2Totaal
1Philippe van den Boogert / Eric Tamminga8489173
2Jan ten Have / Alle de Wit (Alle)8887175
3Ronald Gorel /René Groot Bruinderink8690176
4Marcel Schotman / Marcel Timmermans9088178
5Jean Pierre van Grieken / Jan Martijn Eijgelaar8992181
6Michaël Aarts / Walter Haandrikman8795182
7Kees van der Ham / Jan de Gier9094184
8Richard en Gerben Bergsma9095185
9Thijs van der Schee / Wybe Jan Nauta9096186
10Koos Versteeg / Marcel Scholten9792189
11Cris Bijker /Jos Schoot Uiterkamp89101190
12Herman van Gemert / Stefan Apel9699195
13Henk Dooijeweerd / Jan Willem94105199
14Ronald Barten / Gerrit Bronkhorst10398201
15Victor Macrae / Wim Lubberding10498202

Door |2021-09-14T15:26:04+02:0014/09/2021|Categorieën: Wedstrijden, Wedstrijdverslag|2 Reacties

2 Comments

  1. Jan van de Craats 15 september 2021 om 21:14 - Antwoorden

    Cris, 11e worden en z’n leuk verslag schrijven: Chapeau!
    Uiteraard ook mijn felicitaties voor de winnaars

  2. Coen Holstege 18 september 2021 om 23:32 - Antwoorden

    Cris, zo’n mooi verslag schrijven verdient al een felicitatie.
    verder sluit ik mij geheel aan bij de woorden van Jan.

Geef een reactie