Tiger Competitie 2017

///Tiger Competitie 2017
Tiger Competitie 2017 2017-09-18T08:52:06+00:00

bovenbeeld16-WeCo

logo icon de-nunspeetse-39x45_gscTiger Competitie 2017

De wedstrijdleiding heeft aan Ronald Gorel gevraagd het verslag van de Tiger Competitie 2017 op te stellen. Een tussentijds rapport is door Gerald Nijhuis geschreven en onderaan dit bericht aan te klikken. Zie daar ook de resultaten 2015-2017, aanvullende informatie en statistieken.

Tigercompetitie 2017

Dit jaar werd alweer voor de derde keer de Tigercompetitie gespeeld. Volgens sommigen “de moeder van alle competities”. Een serie van 12 wedstrijden op dinsdagavond voor spelers t/m handicap 16,0. De spelvorm is bruto strokeplay, voor de heren vanaf de witte tees en voor de dames vanaf de blauwe tees. Elke avond waren er prijzen voor de nummers 1 en 2 (voor zowel bruto als netto score) en was er een neary en een longest. Voor het eindklassement tellen de beste 5 bruto scores. Verder waren er op de laatste avond prijzen voor de laagste bruto score per lus en was er een prijs voor de winnaar van het birdieklassement.

Na afloop van de wedstrijden werd er veelal nog door diversen mensen gegeten in het clubhuis en werd er nagepraat over alle zaken die zich nu weer hadden afgespeeld tijdens de wedstrijden. De laatste avond werd afgesloten met een heerlijk Italiaans buffet (gesponsord door de Nauta Group). Tijdens deze feestelijke slotavond werden alle overall prijzen uitgereikt.

De Tigercompetitie is een bijzonder fenomeen eigenlijk. Aan het begin van het seizoen kijk je er naar uit en voordat je het weet is het alweer voorbij en valt er eigenlijk een gat op de dinsdagavond. Zelf heb ik nu voor het derde achtereenvolgende jaar deelgenomen aan de competitie. Mijn conclusie na drie jaar is dat strokeplay spelen van de witte tees, je een betere golfer maakt. Strokeplay spelen leert je het spel toch anders benaderen. Eén van de dingen die ik geleerd heb bijvoorbeeld is: “accepteer een dubbel bogey of een triple bogey”. Wat bedoel ik hiermee? Ben je in de problemen, omdat je een bal in het bos hebt geslagen en je hebt een lastige ligging (achter de welbekende boom of onder een struik), verklaar je bal onspeelbaar, neem de strafslag en zorg dat je bal weer in het spel komt. Ga niet voor de onmogelijke oplossing die 99 van de 100 keer niet tot resultaat leidt. Ik geef toe, die ene keer dat die onmogelijke bal wel goed gaat, krijg je er een kick van maar meestal zorgt die onmogelijke bal voor een 8, een 9 of nog erger op je scorekaart. En dat wil je juist met strokeplay voorkomen. Het grappige is, dat je merkt dat als je die chip terug doet naar de fairway of die strafslag neemt vanwege een onspeelbare bal, je best vaak een up en down maakt voor par of voor bogey.

Wat feiten en cijfers op een rijtje:

  • Dit jaar hebben 33 verschillende mensen deelgenomen aan de Tigercompetitie
  • Gemiddeld betekende dat 14 mensen per avond
  • De verdeling was 27 mannen en 6 vrouwen
  • Eén deelnemer, Gerald Nijhuis, heeft alle keren meegedaan
  • 15 mensen hebben 5x of meer deelgenomen
  • De longest drive (gecombineerd voor mannen en vrouwen) is 5 van de 12 keer gewonnen door een vrouw (Karin van Dalfsen maar liefst 3x)
  • De neary (ook gecombineerd) is één keer niet gevallen. Maar één iemand (Steven Jan v/d Craats) heeft de neary 2x geslagen
  • De laagste bruto score dit jaar was 77 (Steven Jan v/d Craats)
  • Gemiddeld was de laagste bruto score 83
  • De laagste bruto score op Noord was 37 (Jan v/d Craats en Steven Jan v/d Craats)
  • De laagste bruto score op Oost was 38 (Steven Jan v/d Craats)
  • De laagste bruto score op Zuid was 39 (Steven Jan v/d Craats en Philippe v/d Boogert)
  • De laagste netto score dit jaar was 66 (Hans Brandt)
  • De hoogste bruto score was dit jaar……………… Dat is niet interessant
  • De hoogste stablefordscore was 42 punten (Hans Brandt)
  • De deelnemers hebben totaal 165 rondjes gespeeld. Vijf rondjes hadden een handicapverlaging als resultaat (dit is drie procent……………….)
  • Er zijn in totaal 62 birdies gemaakt (met Jan v/d Craats als birdiekeizer met 12 stuks)
  • Dit jaar zijn er geen eagles geslagen
  • De Nauta Group heeft 24 doosjes ballen uitgereikt als prijs voor neary en longest
  • Er is 10 keer geloot voor de flightindeling. De eerste dag was ingedeeld op basis van handicap en de laatste dag op basis van volgorde klassement.
  • 12 keer is de flightindeling na de loting aangepast i.v.m. werk, file, kinderen, etc. etc. Zelfs op de driving range zijn flightindelingen nog telefonisch aangepast omdat het verkeer, ook in de vakantieperiode nooit meezit
  • De CBA is 11x 0 (nul) geweest en 1 keer Reduction Only
  • Meest gedronken drank na afloop van de wedstrijden: rosé

Tot slot
Het waren weer 12 mooie dinsdagen. Maar 2 van de 12 keer hebben we serieus regen gehad. De overige 10 keer was het prima golfweer. Dank aan de organisatie voor het regelen van alles. En dank aan de caddymasters, shop, keuken en de bediening van Het Rijk van Nunspeet voor de service op de wedstrijddagen. Volgend jaar editie nummer 4. Ik heb er nu alweer zin in.

Hieronder staat het eindklassement van de 15 deelnemers die tenminste 5 keer hebben deelgenomen. Het volledige klassement met alle deelnemers en alle overige details is hieronder in het relevante blokje aan te klikken.

Ronald Gorel

 SpelerScore
Beste 5
Bruto
Aantal
Birdies
Beste
Noord
Beste
Oost
Beste
Zuid
1Jan van de Craats40912373940
2Philippe van den Boogert4243394039
3Douglas Driessen4328404141
4Kees van der Ham4412414342
5Hans Brandt4534453942
6Ronald Gorel4532434145
7Wybe Jan Nauta4603434342
8Gerald Nijhuis4633454247
9René Groot Bruinderink4666424446
10Jan ten Have4722504343
11Erik van Wijk4781454144
12Chris Bijker4852444448
13Roy van der Loop4882464448
14Karin van Dalfsen489464648
15Wim Evers4971504549

Andere relevante informatie omtrent de Tiger Competitie:

Uitnodiging

en inschrijf-

formulier

Details

uitslag

2017

Tussenverslag

door

Gerald Nijhuis

Statistieken

2015, 2016

en 2017

Verslag en

Resultaten

2016

Verslag en

Resultaten

2015